משחקים לילדים בזמן הקורונה

בימים שהקורונה סוגרת אותנו בבתים, בטלוויזיה מדברים בעיקר על הנגיף וכשפותחים את האינטרנט במחשב אתרי החדשות מלאים בכתבות על נגיף הקורונה אנו צריכים להעסיק את הילדים בדרכים יצירתיות.

אז נכון שיש כיום לימודים מקוונים אבל כולנו יודעים שזה לא אותו הדבר, השיעורים נגמרים והילדים חוזרים להשתעמם מול המסך. בשביל רגעים כאלה ישנם כמה משחקים שכדאי לכם להכיר, המשחקים גם מהנים וגם חינוכיים כך שהילדים יכולים להרוויח מהם פעמיים:

חשבון בסיסי לילדים

משחק חשבון לילדים אשר מלמד את הבסיס של הבסיס עבור ילדים קטנים בצורה גרפית מוכרת ומהנה, במשחק עצמו יש שני מצבי משחק: חשבון בועות וחלליות, בכל מצב של משחק הילד צריך להשלים את המשוואה כדי להגיע לתוצאה שרשומה, אם זה למצוא מספרים או ללחוץ על הבועות עם המספרים המתאימים.

משחקי חשבון - חיבור וחיסור

משחק חשבון לילדים אשר מציע בכל שלב משוואה עם 2 מספרים רנדומליים ו-3 אופציות לתוצאה כאשר רק אופציה אחת היא נכונה. בכל שלב המספרים משתנים ויש משוואה חדשה שהילד צריך לפתור. צריך לענות על כל שלב תוך 4 שניות כדי להתקדם לשלבים הבאים. במשחק קיימת טבלת שיאים שניתן להיכנס אליה.

משחקי חשבון - כפל וחילוק

משחק החשבון המתקדם ביותר שמציעה Coo.Land דומה מאוד למשחק החיבור וחיסור אך עם פעולות אחרות - כפל וחילוק. גם פה בכל שלב יש 2 מספרים חדשים רנדומליים ו-3 אופציות לתוצאה כאשר רק תוצאה אחת היא נכונה. בכל שלב יש 4 שניות לפתרון המשוואה. גם במשחק זה קיימת טבלת שיאים שניתן להיכנס אליה.

חידון דגלים

אז לא פחות חשוב ממשחקי חשבון, חשוב גם להכיר קצת גיאוגרפיה - דגלים ומדינות, במיוחד בתקופה הנוכחית כאשר כל העולם באותו מצב מסוקר בחדשות חשוב להכיר את המדינות השונות בעולם. במשחק חידון דגלים עליכם לענות בכל שלב את שם המדינה אשר מופיעה לפי תמונת הדגל שלה. בכל שלב שעונים נכון צוברים מטבעות שאיתן ניתן לקבל רמזים בשלבים הבאים.

ישנם משחקים לאנדרואיד חינוכיים נוספים שמציעה חברת Coo.Land Games שווה לבדוק, במיוחד בימים כאלה של עודף זמן פנוי בבית. שתהיה לכולנו תקופה קלה ורק בריאות! 🙂

אודות המחבר